Dodatki Panny Młodej oraz Pana Młodego

Co przygotować dla fotografa?

Dodatki, detale, szczegóły 😍 Jak zwał tak zwał, ale kto ich nie uwielbia i nie docenia? A jeśli jeszcze nie doceniasz to zaczniesz, kiedy zobaczysz je w swoim reportażu, wiem co mówię!

Przed przybyciem na miejsce przygotowań proszę Was żeby zebrać wszystkie dodatki ślubne w jednym miejscu co sprawi, że szybko i sprawnie je sfotografuje. Dzięki takiemu zabiegowi zaoszczędzicie sobie również nerwowego szukania pojedynczych elementów w dniu ślubu bo kto lubi dodawać sobie stresu w tak ważnym dniu? Jakie rzeczy zaliczają się do dodatków ślubnych i jak je przygotować? O tym wszystkim dowiecie z tekstu poniżej.

Dodatki ślubne panny młodej oraz pana młodego
Dodatki ślubne panny młodej oraz pana młodego

Mimo, że zazwyczaj zaczynam od przygotowań pana młodego pierwszą omówimy pannę młodą, w końcu kobiety mają pierwszeństwo 🙂

Co prawda trudno nazwać suknię ślubną dodatkiem czy detalem, ale nie sposób o niej nie wspomnieć. Zazwyczaj wisi gdzieś w bezpiecznym miejscu, a jej wyjęcie czy przewieszenie to dosłownie chwila dlatego nie trzeba jej jakoś specjalnie przygotowywać na mój przyjazd. Fajnie jeśli zarówno suknia jak i garnitur pana młodego wiszą na eleganckich wieszakach, które nadają prestiżu waszym kreacjom. Nie jest to duży wydatek, a dużo lepiej prezentują się na zdjęciach.

Poza suknią potrzebny będzie także welon, buty oraz bukiet ślubny. Przechodząc do mniejszych elementów przydadzą się perfumy, biżuteria, zaproszenie ślubne czy podwiązka. Nie można zapomnieć również o pierścionku zaręczynowym oraz obrączkach, w szczególności, kiedy przygotowujecie się w dwóch różnych miejscach i obrączki są akurat u panny młodej. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby uwiecznić na zdjęciach rzeczy, które wychodzą poza klasyczną listę jeśli po prostu chcecie żeby się na nich znalazły lub mają dla któregoś z was szczególne znaczenie.

W przypadku pana młodego nie obejdzie się bez sfotografowania marynarki, potrzebne będą też buty o które warto zadbać pod względem wizualnym przed moim przybyciem, aby były gotowe do zdjęć. Pasek, zegarek, perfumy to również elementy warte uwiecznienia. Co jeszcze będzie potrzebne? Mucha lub krawat, kwiatek do butonierki, poszetka oraz spinki do mankietów jeśli występują. Uwierzcie, że wbrew pozorom nie ma tego tak dużo.

Wystarczy, że zbierzecie wszystko w jednym miejscu, na stoliku, komodzie czy na łóżku. Zazwyczaj jeszcze sam je układam i przestawiam biorąc pod uwagę miejsce oraz światło. Od detali zaczynam fotografowanie w domu więc bardzo ważne jest żeby nie szukać wszystkiego w dniu ślubu. Zdarza się, że przybywam do domu panny młodej podczas gdy jest jeszcze u fryzjera lub makijażystki. W takim przypadku brak przygotowanych detali może być problematyczny i zmarnować masę czasu oraz generować niepotrzebny stres.

Ile czasu trwa sfotografowanie detali? Zazwyczaj 10-15 minut, jeśli mam trochę więcej czasu lubię pokombinować i poświęcić na ten etap kilka chwil więcej. Pamiętajcie też, że część z powyższych dodatków może was nie dotyczyć, pan młody wcale nie musi mieć w swojej stylizacji zegarka czy spinek do mankietów. Podsumowując krótko temat, w to co będziecie ubrani, jakich perfum użyjecie, jakie zaproszenia wysłaliście do gości, co was zdobi, to wszystko jest niezwykle ważne i stanowi nieodłączny element ślubu, który zasługuje na szczególne wyróżnienie w reportażu dlatego warto poświęcić temu chwile i przygotować wszystko na przyjazd fotografa 🙂