Sesja rodzinna

Dlaczego warto ją wykonać?

Argumentów za sesją rodzinną jest sporo. Przede wszystkim warto zatrzymywać czas na fotografiach, często robimy to sami za pomocą telefonu, zdjęcia dzieci czy wspólne fotki na wakacjach nie rzadko zajmują sporo miejsca na karcie. Warto jednak takie zdjęcia wywoływać ponieważ utrata telefonu lub jakaś awaria może pozbawić nas pamiątki bezpowrotnie. Weź teraz telefon i zobacz ile masz zdjęć swojego dziecka, a ile siebie czy całej rodziny. Otóż to. Ktoś musi robić zdjęcie więc z reguły kogoś na nim brakuje, a najczęściej fotografujemy dzieci pomijając siebie. Czy to nie byłoby piękne mieć wspaniałe zdjęcia na których jesteście razem i ozdobić nimi dom? Sesja pozwala wam na skupienie się na sobie nawzajem, kiedy to ktoś inny fotografuje, łapie wasze uśmiechy i przytulasy, to zupełnie coś innego niż szybkie zdjęcia telefonem z ręki. To przygoda, której warto doświadczyć jako rodzina, to inwestycja na przyszłość, pamiątka, która pozostanie z wami na zawsze.

Warto pomyśleć o takiej sesji szerzej i zaprosić na nią dziadków, z pewnością chcieliby mieć zdjęcia z wnukami, a dla wnuków będzie to piękna pamiątka na całe życie. Zdjęcia rodzinne to również świetny pomysł na prezent dla najbliższych w przeróżnych formach, album, harmonijka, fotoksiążka czy po prostu zdjęcia w ramce. Możliwości jest naprawdę sporo.

Bez wątpienia taka sesja to ekstra przygoda, współczesny fotograf nie ustawia co do centymetra i nie wprowadza sztywnej atmosfery. Zdjęcia bazują na zabawie, śmiesznych scenkach i pomysłach zachęcających dzieci do aktywności. Nie jedno dziecko z chęcią pobiega w stronę rodziców, którzy czekają z wyciągniętymi rękami by przytulić swojego malucha. Warto też pomyśleć nad dodatkowymi akcesoriami, zabrać ze sobą ulubioną zabawkę dziecka, bańki mydlane czy piłkę. Czasami nawet zwykły rodzinny spacer po lesie jest wystarczający do tego żeby uzyskać piękne rezultaty, jedynie co trzeba to zaprosić do wspólnego spaceru fotografa 🙂 To znaczący argument przy przekonywaniu płci męskiej do zdjęć. Mężczyznom sesja z reguły kojarzy się ze sztywnym pozowaniem i traktują to jako przykry obowiązek, kiedy w rzeczywistości podczas zdjęć można się świetnie bawić i całość wcale nie trwa długo. W przypadku facetów, gra w piłkę z synem może go przekonać!

Sesja rodzinna pozwoli wam też zbliżyć się do siebie, dostaniecie nie tylko zdjęcia, ale przede wszystkich zachowacie wspomnienia z tego dnia, ze wspólnych aktywności, pocałunków, uśmiechów. To czas dla was żeby oderwać się od codzienności oraz obowiązków i dosłownie zadbać o rodzinę i o wasze relacje. Zdjęcia, którymi ozdobicie ściany wprowadzą do waszego domu sporą dawkę ciepła i miłości, będą wywoływały uśmiech na waszej twarzy za każdym razem, kiedy na nie spojrzycie. W trudnych chwilach pozwolą też przypomnieć jak świetną rodziną jesteście.

Podsumowując sesja rodzinna to świetny pomysł na zachowanie tego co tu i teraz, na zatrzymanie czasu na fotografiach, to coś co z pewnością docenicie po latach, co docenią dzieci, kiedy będą już dorosłe. Zdjęcia zostaną nie tylko dla waszych dzieci ale również dla kolejnych pokoleń. Jeśli zastanawiacie się czy zapisać się na sesję rodzinną odpowiedź jest tylko jedna: WARTO!