Previous slide
Next slide

Sesja rodzinna

Jestem zdania, że w każdym domu na ścianie czy to na komodzie powinno być miejsce na zdjęcie rodzinne, a najlepiej jeśli jest ich więcej! Sesja rodzinna to świetny pomysł na zatrzymanie upływającego czasu, na stworzenie pamiątki na całe życie. Każda rodzina powinna dążyć do przelania swojej miłość na fotografie i to niejednokrotnie ponieważ zmieniacie się Wy, a dzieci dorastają. Nie ma nic piękniejszego niż powrót do zdjęć sprzed lat. Raz zrobione zdjęcia pozostają z Wami na zawsze i to przede wszystkim te w fizycznym wydaniu, a nie pamięci telefonu gdzie po jakimś czasie zgubią się w gąszczu innych materiałów. Dlatego też duże odbitki przekazywane Wam do rąk to dla mnie podstawa.

czas i miejsce

Plener to pierwsze i oczywiste miejsce jakie przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy gdzie zorganizować sesję. Uwierzcie jednak, że Wasz dom jest również świetnym miejscem na zdjęcia. U siebie czujecie się pewnie, swobodnie i co najważniejsze nigdzie nie musicie wychodzić. Ten motyw świetnie sprawdza się w przypadku, kiedy na pokładzie jest malutkie dziecko. Rodzice trzymający swój skarb w ramionach, obok starsze rodzeństwo, może czworonożny przyjaciel, a wszystko to w naturalnych domowych warunkach to gotowy przepis na piękne fotografie. Taką sesje możemy też wykonać zimą, kiedy warunki na zewnątrz nie sprzyjają. Wszystko czego potrzebujemy to Wasza miłość i naturalne światełko z okna 🙂

Naturalnego światła z pewnością nie zabraknie nam w plenerze. Świeże powietrze, dużo zieleni i przestrzeni do zabawy, dzieci biegające w koło. W tym przypadku natura jest naszym najlepszym przyjacielem. Podczas takiej sesji nie pozujemy sztywno, ba! nawet gdybyśmy chcieli, z dziećmi to nie takie takie łatwe i bardzo dobrze! Aktywność gra tutaj pierwsze skrzypce, ruch, zabawa, dzieci uwielbiają, kiedy coś sie dzieje. Wtedy też wychodzą najlepsze zdjęcia, naturalny uśmiech i prawdziwe emocje, więcej nam nie trzeba. Oczywiście każda rodzina, każde dziecko jest inne więc nie ma tutaj jednego gotowego scenariusza, najważniejsze żeby dobrze się bawić i z pozytywnym nastawieniem przyjść na sesje. Taką sesją może być nawet zwykły spacer z rodziną po lesie na który zaprosicie fotografa, tylko tyle wystarczy do pięknych zdjęć.

Sesje z reguły proponuje bliżej wieczora, kiedy światło jest bardziej miękkie i korzystniejsze niż to w samo południe. Kto wie, może uda nam się złapać zachód słońca 🙂

ubiór

W co się ubrać? To pytanie zadaje sobie każdy kto ma przed sobą sesję, a w szczególności panie. Najważniejsza sprawa to Wasz komfort, w tym co założycie powinniście czuć się swobodnie i dobrze. Unikajcie również dużych napisów i grafik, które odwracają uwagę. Zdjęcie w bluzie z ogromnym napisem „NIKE” lub innym to nie jest najlepszy pomysł.

W temacie kolorów czym bardziej minimalistycznie tym lepiej. Najlepiej celować w kolory ziemi, biele, brązy, beże, delikatne zielenie, błękit czy odcienie szarości są jak najbardziej w porządku. Często biała bluzka i jeansy są w zupełnie wystarczające. Starajcie się mniej więcej dopasować kolorystycznie, nie chodzi o to żeby każdy miał na sobie to samo, ale dobrze jeśli kolory będą spójne. Nie twórzcie też dużych kontrastów typu jedna osoba na czarno, druga na biało.

Zwiewna sukienka czy jeansy? koszula w kratę czy zwykła bluzka? Na co macie ochotę! Tutaj zwracajcie uwagę na swój komfort i spójność między Wami, nie zmuszajcie też dziecka do założenia czegoś czego nie chce, o ile nie jest to strój batmana lub wróżki zębuszki nie będzie stanowiło to większego problemu, a szkoda, żeby zniechęcić dziecko do zdjęć.

To wszystko to oczywiście tylko ogólne rady. Do Was należy decyzja co założycie i w czym będziecie czuć się dobrze.

wykorzystaj okazje

W rodzinnym życiu jest wiele okazji do zdjęć podczas których można zrobić parę rodzinnych kadrów. Jedną z nich jest roczek malucha, nic nie stoi też na przeszkodzie żeby zrobić zdjęcia na drugie czy kolejne urodziny. Oprócz fotografii typowo urodzinowych, zawsze znajdzie się chwila na rodzinne kadry, niezależnie czy jest to studio czy plener. A może sesja z okazji dnia mamy? Jeśli zaprosisz do towarzystwa drugą połówkę, również zaprosimy go do kilku zdjęć, mi nie odmówi 😉

Zawsze kiedy jest okazja do wspólnych rodzinnych zdjęć chce ją wykorzystać ponieważ zależy mi żeby pamiątka w postaci wspólnych fotografii zdobiła Wasz dom

„Dostaliśmy voucher na sesję do Mariusza i to był strzał w 10. Sesja z Mariuszem to sama przyjemność, przesympatyczny gość. Jest bardzo profesjonalny i super przygotowany do sesji, kontaktowy, punktualny i słowny. Zdjęcia otrzymaliśmy bardzo szybko z efektem wow i nawet z bonusem. Na pewno spotkamy się z nim jeszcze nie raz bo okazji szykuje się sporo! Szczerze polecamy Mariusza bo warto, widać, że robi to co lubi!”

Marta Sawczuk