.
Previous slide
Next slide

Wesele

Nastał czas zabawy i świętowania! Podobnie jak wcześniej tak i tym razem zależy mi aby być na sali przed wami, sfotografować dekoracje stołów, przygotowane słodkości czy stół prezydialny. Jednocześnie cały czas mam na uwadze wasz przyjazd więc mam się na baczności by móc go uwiecznić. Zazwyczaj jesteście witani chlebem i solą, pan młody wnosi pannę młodą przez próg, goście częstują się szampanem, dużo się dzieje i nic nie może umknąć mojej uwadze. Dalej, podczas pierwszego posiłku mam chwilę na rozstawienie lamp, zmianę kart pamięci, baterii żeby być w pełni gotowym na wasz pierwszy taniec.

parkiet

Najważniejsza część tego etapu czyli tańce. Każda para pragnie by na ich weselu goście jak najczęściej bawili się na parkiecie. Jeden z najważniejszych czynników to oczywiście dj/wodzirej, który musi dać z siebie wszystko. Drugi to wy sami, czym częściej będziecie odwiedzać parkiet tym chętniej goście będą tańczyć razem z wami. To również pewnego rodzaju czas rozluźnienia dla mnie, uwielbiam biegać między bawiącymi się ludźmi, kombinować ze światłem, chwytać emocje i radość. Na parkiecie często dzieje się wiele więcej niż tylko tańce, podziękowania dla rodziców, tort, oczepiny. Nie ma co ukrywać, że jest to centrum najważniejszych i najzabawniejszych wydarzeń podczas wesela.

zdjęcia grupowe

Jeśli zdjęcia grupowe planowane są na początku wesela poinformujcie o nich dja/wodzireja oraz poproście aby je zapowiedział. Warto je również zaplanować w kontekście wydawanych posiłków i poinformować sale o planowanej przerwie. Wszystkie szczegóły ustalamy na spotkaniu więc nie tutaj jednego gotowego scenariusza, nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrealizować zdjęcia nawet przed pierwszym tańcem. Jeśli pogoda i okolica pozwala najlepiej skorzystać z uroków natury. W przypadku niepogody pozostaje wnętrze sali. Możecie również pomyśleć nad specjalną ścianką do zdjęć. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, ilu będzie chętnych tyle zdjęć zrobimy i to w przeróżnych konfiguracjach. Jeśli jesteście parą gotową na szaleństwa oprócz klasycznych zdjęć możemy zaprosić gości do wygłupów przed obiektywem, zrobić coś zwariowanego, nie martwię się o pomysły, zawsze sypnę jakimś z rękawa, ale jak najbardziej jestem też otwarty na propozycje. Zdjęcia grupowe to must have każdej imprezy, w końcu kto nie chce zdjęcia z parą młodą?

mini sesja

W okolicy wielu sal weselnych dostępny jest piękny plener, którego nie ma opcji nie wykorzystać do mini sesji. Kiedy słońce chyli się ku zachodowi warto wyskoczyć na kilka fotek. Tego typu sesja nie bez powodu ma w nazwie mini ponieważ trwa zazwyczaj około 15-20 minut. Uwierzcie, że w tym czasie można stworzyć wiele pięknych karów. W odróżnieniu od sesji w innym dniu jesteście już wkręceni w weselną atmosferę co ma bezpośredni wpływ na zdjęcia. Sesja pozwoli wam też załapać chwilę oddechu, a do gości wrócicie z nową energią.

zimne ognie

Zdjęcie z zimnymi ogniami po zmroku to bez wątpienia klasyk i świetny pomysł na urozmaicenie wesela. Jeśli się na nie zdecydujecie musicie wziąć pod uwagę długość zimnych ogni. Najlepsza i najwygodniejsza opcja to 70cm. Dzięki takiej długości będziemy mieli odpowiednią ilość czasu, aby każdy z gości odpalił swoją sztukę i ustawił się do zdjęcia. Zdarza się, że goście zamiast zimnych ogni używają latarek z telefonów co też wygląda super. Poza tym, że to świetna atrakcja jest to okazja dla gości do przewietrzenia się i złapania trochę świeżego powietrza. A co powiecie na jeszcze kilka ujęć was samych po zmroku? Niektóre sale mają świetne oświetlenie zewnętrzne, które warto wykorzystać do kilku zdjęć.

„Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Idzie na luzie wszystko dogadać, zwraca uwagę na każdy detal co w tej branży jest giga istotne. Mariusz jest mega zaangażowany w każde zdjęcie które robi (momentami miałem wrażenie, że zależało mu bardziej niż mi). Polecam serdecznie - sam pewnie jeszcze nie raz skorzystam z jego usług.”

Łukasz Bryczek